Marek Kłoczko nowym prezesem KIG 

“Nasza siła tkwi w różnorodności” – powiedział nowy prezes Krajowej Izby Gospodarczej, który pełnił do tej pory funkcję jej dyrektora generalnego 

W minionym miesiącu podczas Walnego Zgromadzenia Krajowej Izby Gospodarczej wyłoniono jej nowe władze. W kuluarach podkreślano, że podjęto historyczną decyzję, ponieważ dotychczasowy prezes Andrzej Arendarski piastował swoją funkcję nieprzerwanie od początku istnienia Izby, a więc od 1990 roku.  

Nowy prezes w krótkim przemówieniu wygłoszonym tuż po ogłoszeniu wyników przekonywał, że będzie kontynuował dotychczasową linię rozwoju izby. Strategia Kłoczki ma się opierać na rozbudowywaniu kapitału zgromadzonego przez dotychczasowego prezesa — udanego zrzeszenia ponad 160 firm, skutecznie reprezentującego interesy wielu polskich przedsiębiorców. 

Marek Kłoczko dodał także, że siła KIG tkwi w różnorodności środowisk, które skupia. Są wśród nich bowiem zarówno izby bilateralne, jak i branżowe oraz regionalne. Jako nowemu prezesowi zależy mu zwłaszcza na “skutecznym wspieraniu przedsiębiorców w obliczu nadchodzących wyzwań” oraz ochronie ich odmienności i specyfiki. 

Mimo zmian w Krajowej Izbie Gospodarczej Andrzej Arendarski nie przestanie jej wspierać swoim doświadczeniem, obejmując stanowisko Prezydenta KIG. 

Więcej informacji na stronie: https://kig.pl/nowe-wladze-kig-wybrane/