Rada Przedsiębiorców Apeluje o dostęp do statusów szczepień pracowników

Dostęp do statusów szczepień pracowników, to kwestia szczególnie ważna, znacznie ułatwiająca ochronę zdrowia pracownika oraz stabilności firmy.

Rada Przedsiębiorców z niepokojem obserwuje rozwój kolejnej fali zachorowań na COVID-19. Chcemy zrobić wszystko, aby uchronić się przed powtórzeniem się sytuacji ubiegłorocznej. Wręczenie pracodawcom narzędzi do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa redukuje prawdopodobieństwo konieczności ponownego zamrożenia gospodarki. Dostęp do statusów szczepień znacznie ułatwi przedsiębiorcom długoterminowe planowanie pracy, co za tym idzie również właściwą realizację zleceń. W państwowym interesie leży zachowanie ciągłości zamówień kierowanych do fabryk, które w światowych systemach produkcyjnych zdobyły zaufanie i są gwarantem jakości oraz terminowości.

Rada Przedsiębiorców motywuje prośbę obserwacją innych, dobrze rokujących państw, takich jak Francja, Izrael czy Włochy, w których taka możliwość została udostępniona.

Niniejszym apelem reprezentujemy przedstawicieli wielu branż i sektorów, tworzących istotny element środowiska pracodawców i przedsiębiorców.

Chcemy z wyprzedzeniem, podjąć niezbędne kroki, które pozwolą nam zarówno uchronić się przed negatywnymi reperkusjami zamrażania gospodarki jak i pomogą zadbać o życie i zdrowie pracownika.