W Rzgowie ruszył pierwszy w Łódzkiem mobilny punkt szczepień

Dziś, 6 maja 2021 o godzinie 8:00, dzięki współpracy pomiędzy Ogólnopolską Federacją Małych i Średnich Przedsiębiorstw a wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim oraz pełnomocnikiem wojewody ds. Szczepień Jolantą Kowalik-Gęsiak uruchomiony został mobilny punkt szczepień na parkingu przy ulicy Łódzkiej 2a w Rzgowie. Przez najbliższe trzy dni może zaszczepić się tam nawet 1500 osób. Pierwsi chętni ustawili się w kolejce już na dwie godziny przed otwarciem.
Przez trzy dni, do soboty 8 maja 2021, w godzinach 8-18 mieszkańcy Rzgowa i okolic mają możliwość zaszczepienia się preparatem firmy Johnson&Johnson. Jest to szczepionka jednodawkowa i nie wymaga kolejnej wizyty w punkcie szczepień. Aby zostać zaszczepionym wystarczy zgłosić się w mobilnym punkcie szczepień i zaczekać na swoją kolej, a następnie przejść standardową kwalifikację. W mobilnym punkcie szczepień w ciągu godziny może zaszczepić się od 25 do 30 osób.
Od rana w kolejce do szczepienia ustawiali się mieszkańcy Rzgowa i okolicznych miejscowości, jak też przyjezdni z Łodzi. Pierwszą zaszczepioną osobą została mieszkanka Rzgowa. Wśród przybyłych na szczepienie osób są zarówno osoby młode, jak i seniorzy, którzy nie zdążyli wcześniej zaszczepić się w Rzgowie, ze względu na niewystarczającą liczbę szczepionek. Osoby mające problemy z poruszaniem się mogą liczyć na pomoc ze strony obecnych na miejscu strażaków i żołnierzy.
Mobilny punkt szczepień przygotowany został bardzo sprawnie w ciągu kilkunastu godzin, w czym pomocni okazali się strażacy z OSP w Rzgowie, Grodzisku i Starej Gadce. Służbom medycznym udzielali pomocy druhowie z Dariuszem Krzewińskim, szefem gminnych i powiatowych struktur OSP na czele. W czwartek w akcji szczepień pomagali też terytorialsi z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej ze Zgierza oraz pracownicy rzgowskiego Urzędu Miejskiego ze sztabu zarządzania kryzysowego.