Umowa z Izbą Handlowo-Przemysłową Uzbekistanu

Mazowiecko-Uzbeckie Forum Gospodarcze, które zostało zorganizowane 21 lutego w Warszawie przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przyciągnęło uwagę licznego środowiska biznesowego zarówno z Mazowsza jak i innych regionów Polski. Był to pierwszy i niezwykle ważny krok w nawiązywaniu relacji biznesowych województwa mazowieckiego i wilajetu taszkenckiego.

W forum uczestniczyło przeszło 180 osób, w tym 25 przedstawicieli uzbeckiego biznesu oraz głównej Izby Handlowo-Przemysłowej Uzbekistanu.

W trakcie wydarzeni Prezes Ogólnopolska Federacja MŚP Tomasz Szypuła podpisał umowę o współpracy z Izbą Handlowo-Przemysłową Uzbekistanu.

Strona uzbecka zapewniła o ogromnym zainteresowaniu współpracą gospodarczą. W szczególności interesuje ich pozyskiwanie technologii i rozwój inwestycji, jak również dwustronna wymiana handlowa i współpraca gospodarcza z ośrodkami biznesu w Polsce. Mazowieckie forum stworzyło ku temu dobrą okazję.

W związku z uruchamianym wkrótce bezpośrednim połączeniem lotniczym Warszawa – Taszkent obie strony wyraziły nadzieję na intensyfikację ruchu biznesowego, jak i turystycznego.